Co potřebuješ vědět, před prvním tetováním

06.10.2022

Rozhodujete se pro první tetování, ale vlastně nevíte, co máte očekávat, komu napsat a na co si dát pozor? Naprosto vás chápeme! A právě proto jsme pro vás dali dohromady několik bodů, aby to rozhodování bylo o něco snažší. 

1. Je to na celý život

Ano, tohle určitě víte, ale hodí se to připomenout i tak. Možná je vám čerstvých 18 let a hrozně se vám líbí nějaká hudební skupina. Jste si opravdu jistí, že se vám tato skupina bude líbit i za 10-20 let, abyste je chtěli mít stále na sobě? A co když tahle skupina udělá nějaký skandál, s kterým budete bytostně nesouhlasit – nebudete se za tetování pak stydět? 

Přečtěte si, jak to probíhá, když se tetování, které už nechcete skrývá/odstraňuje –>  ZDE.


2. Výběr tatéra/tatérky neuspěchejte

Zeptejte se svých kamarádů/rodiny, kteří už na tetování byli, kde byli a jak se jim tam líbilo. Projděte si internet a hlavně práce jednotlivých tatérů – dělá tatér, kterého jste našli tetování, které se vám líbí? Má salon, kam chcete jít pozitivní recenze? Pokud už někomu napíšete/zavoláte, všímejte si, jak s vámi ten člověk komunikuje. Vše vám ochotně vysvětlí, nebo vám rovnou říká kam a kolik máte platit? 

  1. Vždy vybírejte ověřené studio, nespoléhejte na kamaráda, který si koupil tetovací strojek z Číny. 
  2. Pokud se vám něco nebude zdát – VŽDY se tatéra na všechno ptejte.

3. Motiv, místo, velikost 

Je v pořádku poslat tatérovi inspiraci, kterou najdete na internetu, ale není v pořádku, aby tatér tuhle inspiraci vzal a rovnou vám ji vytetoval (pokud se nejedná o neměnné/dané symboly – např. čísla, symbol sluníčka apod.). Motiv by vám měl tatér vytvořil na míru. Zkušený tatér také poradí s případnou velikostí/umístěním a popíše případné benefity/nevýhody těchto míst. 

Více o velikosti tetování najdeš v našem starším článku –> ZDE.

4. Cena a čas 

Za kvalitu a čas se platí, stejně jako že se kvalita nedá uspěchat. Když už si tatéra/tetovací salon vyberete, určitě na svůj motiv nespěchejte, stejně tak jako nespěchejte na tatéra během práce – tetování bolí, to ano, ale nebude daleko víc bolet, když tatér svou práci neudělá pořádně, protože ho budete nutit pospíchat? 

Pro představu – cena za tetování u většiny kvalitních studií v ČR začíná na 1500 Kč. Ale není nic divného, že velká tetování u známých tatérů stojí i v řádu desítek tisíc korun.

5. Před tetováním

  • Chraňte místo, kam se bude tetovat např. opalovacím krémem. 
  • Minimálně 24 hodin před tetováním neužívejte nic, co ředí krev. Jde zejména o alkohol, kofein a některé léky jako aspirin.
  • Před tetováním se dobře a zdravě najezte a dodržujte pitný režim. S sebou si klidně vezměte něco sladkého k pití, nebo k jídlu – uvidíte, jak vám při tetování přijdou rychlé cukry vhod.
  • Na den tetování se pokud možno dobře vyspěte.
  • Něco pohodlného si oblečte.
  • Zařiďte si, ať ten den už nemáte nic náročného, zvlášť, pokud se jedná o větší tetování.

6. Den tetování

Tatér s vámi zkonzultuje již připravený návrh, případně spolu provedete nějaké změny (v motivu, umístění, ve velikosti). Předtím, než se začne tetovat, vám tatér místo vydezinfikuje a motiv na vás natiskne – v tento moment přibližně uvidíme, jak tetování bude na těle vypadat. Pokud s něčím nebudete spokojeni, vše tatérovi hlašte, jedině tak společně docílíte perfektního tetování. :)

Záleží na místě, kam si necháváte tetování dát, ale buďto budete při tetování sedět, nebo ležet. A zde opět přichází již zmíněný bod – na tetéra nikdy nepospíchejte a snažte se sedět/ležet, jak nejklidněji dovedete. Pokud ale budete potřebovat cokoliv udělat – kýchnout, dojít si na toaletu, napít se – nebojte si o to říct. 

7. Aplikace tetování je jenom polovina úspěchu

Všechno se podařilo – vy jste to vydrželi, máte radost, tatér má radost, všechno je krásný. Ale pozor! Tím tetování nekončí, druhá polovina úspěchu hezkého tetování je to, jak pečlivě se o čerstvé tetování budete starat. Každý tatér má trochu jiné metody, ale určitě je vhodné dodržovat to co, vám poradí. A pokud na něco zapomenete, nebo si nebudete s něčím vědět rady, vždy tatérovi ihned pište/volejte a ptejte se!