Trendy v tetování: styly 3

31.08.2023

Pokud jste si svůj oblíbený styl ještě nevybrali v prvním, ani druhém díle, máme pro vás další pokračování tetovacích stylů! 

Trash polka 

Jedná se relativně nový a unikátní styl tetování, který kombinuje abstraktní prvky, text, realistické obrazy a černou s jasně červenou barvou, častá je také hra se symetrií a asymetrií. Tento styl vznikl v Německu a rychle získal popularitu mezi tatéry i lidmi hledajícími originální a neobvyklá tetování.

Tribal

Tribal pochází od původních obyvatel Polynésie a je charakteristický abstraktními vzory, geometrickými tvary a čárami, které vytvářejí složité a často symetrické designy. Původně byl součástí kmenových rituálů a jednotlivé symboly měly složité a mnohdy osobní významy.  Moderní tribalové tetování kombinuje prvky z různých kultur a tetován je často pouze pro svou estetičnost, nikoliv symboliku. 

Japonský

Japonský styl známý také jako irezumi, je velmi starý styl tetování, který má své kořeny v japonské kultuře a historii. Je známý svými komplexními motivy s bohatou symbolikou. Japonský styl tetování se vyvinul z tradice japonského umění jako je ukiyo-e (tradiční japonské dřevorytové umění) a divadlo kabuki. Typické pro tento styl je výrazné a důkladné stínovaní, propojenost motivů i velikost (japonské tetování obvykle pokrývá značnou část nositelova těla). 

Akvarel

Akvarelový styl v tetování je způsob tetování, který se snaží napodobovat charakteristické rysy akvarelového malířství na lidské pokožce. Náhodné cákance, fleky, rozmazané kontury, prolínající se barvy... to vše a mnohem víc je charakteristické právě pro akvarel v tetování. 

Biomechanika

Tento styl začal být populární ve druhé polovině 20. století a inspiroval se tehdejší popkulturou jako jsou filmy Vetřelec, nebo Terminátor. Kombinuje prvky biologie (zejména lidské anatomie) s mechanickými, kybernetickými a robotickými prvky, tím vytváří dojem, že člověk není tak úplně lidská bytost – častá je iluze roztržené kůže pod kterou najdeme nejrůznější mechanické součástky (dráty, ozubená kolečka...).