Tetování v létě? No jasně, ale...

25.07.2022

Slunce svítí, teploměr ukazuje nad třicet stupňů a tebe zrovna napadlo, že by vypadalo moc hezky, mít na odhalené kůži tetování. No jo, ale je to vhodné v létě, nebo je lepší počkat?

Slunce, slunce a zase slunce

Největší překážkou v létě je právě sluneční záření, pokud ale nepatříš mezi ty, kteří se od rána do večera opalují, můžeš se na tetování vydat, jen měj na paměti tyto tři věci: 

1. Dej pozor, ať se před, ani hned po tetování nespálíš! Spálená kůže je svým způsobem poškozená a nelze ji tetovat.

2. Pokud jsi opálený, maž svoji pokožku před tetováním hydratačním krémem, ať jí dodáš potřebnou hydrataci.

3. Opalovací krém s vysokým faktorem bude po tetování tvůj nejlepší kamarád. 

Čerstvé tetování můžeš během léta chránit látkou (volné oblečení), šátkem, nebo třeba bandáží. Není nutné zavřít se doma, zatáhnout záclony a týden nevylézt. 

Jedu na dovolenou/festival/LARP 

Tetovat v létě lze, ale ne těsně před dovolenou. Pokud jedeš na dovolenou, která zahrnuje moře, opalování, na festival, kde se budeš celý den pohybovat na sluníčku, či LARP, kde se budeš brodit v bahně, je lepší nechat se tetovat až po návratu.

Výjimkou může být tetování skryté pod oblečením, festivaly se sanitárním vybavením (sprchy). Nebo dovolené, na kterých se neplánuješ koupat ať už v moři, či bazénu. 

Tetování je zejména první týden otevřená rána! Neúspěšné zahojení může mít vliv na jeho výslednou podobu. 

Stále nevíš, jestli je to vhodné?

Nejjednodušší je zeptat se svého tatéra! Popiš mu, co máš v létě v plánu, plánované umístění tetování a jeho velikost a on už ti dokáže doporučit, zda je lepší počkat, nebo ne.  Anebo nám na piš na IG, či přes kontaktní formulář a my ti rádi poradíme :) ↓