Seriály, ve kterých hraje tetování důležitou roli

18.10.2023

Před nedávnem jsme pro vás napsali pár tipů na filmy, ve kterých je tetování důležitým prvkem příběhu. Dnes potěšíme také milovníky seriálů a představíme vám jich hned  několik. 

Mrtvý bod (2015–2020)

Na newyorském Times Square se objeví taška s mladou ženou. Celé její tělo je pokryto záhadnými tetováními. Žena nemá ponětí kdo je, odkud pochází, ani jak se tam dostala. K případu je povolán agent FBI Kurt Weller, jehož jméno má žena vytetované na zádech. Kurt brzy zjistí, že každé její tetování je vodítkem ke zločinům, které bude potřeba vypátrat. S každým vyřešeným zločinem se také postupně odkrývá identita mladé ženy. 

Útěk z vězení (2005–2017)

Michaelův bratr čeká ve vezení na trest smrti. A protože Michael věří, že je bratr nevinný, nechává si celé tělo potetovat zakódovanými plány věznice a dalšími potřebnými údaji, aby potom, co se do věznice dostane, mohl společně s bratrem z vězení utéct.

Mentalista (2008–2015)

Mentalista je seriál o 7 sériích, a tak není tak úplně k podivu, že v něm najdeme hned několik epizod, kde tetování hrálo důležitou roli při vyšetřování zločinu. Příkladem nám může být 9. epizoda 3. série, která se zaměřuje na případ sériového vraha, který zanechává na svých obětech znamení ve formě tetování.

Taboo (2017)

Minisérie Tabboo sleduje dobrodruha Jamese Keziaha Delaneyho, muže, který byl na konci světa a zpět se vrací nezvratně změněn – součástí jeho změny jsou také záhadná tetování.