Nejoblíbenější piercingy současnosti –část 1

06.02.2023

Ať už o nějakém piercingu přemýšlíte, nebo ho máte, je dost pravděpodobné, že to bude jeden z těch, které jsou v současnosti nejoblíbenější! A které to jsou? Jak moc bolí a proč jsou tak oblíbené?


Klasický piercing boltce

Pokud se řekne "náušnice" 99 % lidí si představí právě tenhle piercing. Náušnice se v naší společnosti staly natolik populární a samozřejmé, že se píchají už malým holčičkám u dětského lékaře. V posledních desetiletích se staly oblíbené natolik, že tento šperk už ani u mužů není společností vnímán jako nějaká forma rebelství, ale naprosto přirozené rozhodnutí člověka při dosahování určitého vzhledu.

Slavní muži, kteří mají "náušnice": Johnny Depp, Will Smith, Justin Bieber a Harrison Ford.

Pokud i vy i přemýšlíte o tom nechat si píchnout "klasický piercing boltce", nebo o náušničkách pro svoji malou princeznu, zajděte s tím raději do salonu. Piercingeři jsou na tuto činnosti totiž daleko více školení, jak praktičtí lékaři. Ti navíc velmi často ne příliš správně nastřelují náušnice nastřelovací pistolí, místo toho, aby je píchli.

Tento piercing je relativně bezbolestný a velmi rychle a dobře se hojí.

Helix

Tohle je prostě piercing, který vypadá dobře! Téměř každý, kdo začíná experimentovat s piercingy v uších, a lalůček už mu nestačí, si vybere právě helix. Helix se píchá do nejkrajnější části chrupavky ucha a nejpopulárnější šperk do něj jsou kruhové náušnice.

Tento piercing oslovil slavné ženy jako: Jennifer Lawrence, Bella Hadid, Cardi B nebo Caru Delevigne.

Bolest je popisována jako tupá, ale ne příliš výrazná. Hojení trvá o něco déle, jak hojení u boltce - kolem 6 měsíců.


Cara s její ucho nejen s Helixem.
Cara s její ucho nejen s Helixem.

Nostril

Nostril je jeden už z trochu výraznějších piercingů, který svoji velkou popularitu u nás drží už od konce minulého století. Proto se dá také říct, že podobně jako piercing uší i piercing nosu u nás zdomácněl. Jde o piercing na levou, nebo pravou stranu nosu (nebo taky obě ;)). Kamínky, kroužky a různé variace s řetízky na ucho... to vše lidé na nostrilech milují.

Slavní, kteří nostrilu neodolali:  Zhavia Ward, Katy Perry, Zayn Malik a také Miley Cyrus.

Nos je oproti uším o něco bolestivější místo. Při piercingu nosu se narušuje sliznice, proto je mnohem důležitější dbát na jeho správnou aplikaci a následné hojení. Jinak se ale jedná o většinou bezproblémový a velmi dobře se hojící druh piercingu.


Septum

Septum je druh piercingu nosu u kterého si lidé nejčastěji dělají legraci, že vypadá jak "kraví". Jedná se totiž piercing do nosní přepážky podobně jako má skot. Všechno, co jsme si řekli o oblíbenosti nostrilu platí i u septumu, septum má ale jednu značnou výhodu - jde skrýt, když nechcete, aby byl vidět!
A to dvěma způsoby:

1) nosíte podkovičku (druh šperku), která lze otočit dovnitř nosu,

2) místo např. kroužku vyměníte šperk za tyčinku (rovný šperk), která není vidět, protože je ukryta uvnitř nosu.

Slavné osoby, které mají septum: Zoe Kravitz, Lady Gaga, Zendaya a Florence Pugh.

U septumu vám sice vytrysknou z očí slzy, ale nikoliv bolestí jako spíš šimrání uvnitř nosu - nos je totiž slznými kanálky propojen s očima a tak když se naruší nos, vytrysknou slzy (to se proto děje i u nostrilu). Vpich septumu téměř nebolí, pokud je dělaný v profesionálním studiu. Jeho hojení je většinou rychlé a bezproblémové.


Lady Gaga a její septum.
Lady Gaga a její septum.
U nás ve studio se o piercing stará Jane. Pokud o zkrášlení těla šperkem přemýšlíte, nebo se chcete na cokoliv zeptat, určitě se nebojte se na ni obrátit.