Jak na hojení piercingu?

02.08.2023
Naše Jane při aplikaci piercingu.
Naše Jane při aplikaci piercingu.

Ať už jste se rozhodli pro piercing ucha, nosu nebo třeba pusy je důležité vědět, jak o čerstvý piercing pečovat. Správná péče je totiž polovina k úspěchu (druhé polovina je aplikace) k bezproblémovému a také pěkně zahojenému piercingu. Pojďme si vysvětlit, jak na to. :-)

1) Vše začíná už u piercera/ky

Výběr člověka se zkušeností / dobrými recenzemi je skutečně polovina úspěchu. Proč? U takového člověka si můžete být jistí, že dodrží všechna hygienická pravidla (jako je pravidelná sterilizace nástrojů) a také použití vhodného šperku.

2) Hygiena po píchnutí

Vyhněte se dotýkání piercingu špinavýma rukama. Na péči o něj používejte pouze roztok, který vám doporučí piercer/ka, nebo solný roztok. Omývat šperk byste měli alespoň 2x denně (po dobu nejméně 3 týdnů) vatovou tyčinkou.

Solný roztok namícháte: Do vlažné vody O,5 ml (odpovídá velkému panáku) přidejte špetku soli.

3) Nic nestrhávejte

Pokud se okolo piercingu vytvoří žluté stroupky, nebo pokud piercing začne přirůstat ke tkáni, nic neodtrhávejte násilím, vždy kůži nejprve opatrně omyjte roztokem, který vám piercer/ka doporučí a teprve až potom můžete vatovou tyčinkou opatrně piercing otřít, nebo čistýma rukama rozhýbat.  

4) Bacha při sportu a při spánku

Pokud máte piercing na obličeji nebo uchu, dejte pozor, abyste na něm během spánku neleželi, mohl by se zahojit nakřivo. Některé piercingy je vhodné (nejen během hojení) při sportu zalepovat, je to např: pupík, bradavky, obočí. 

5) Šperk není hračka

Se šperkem si nehraj (neprotáčej ho, nevysouvej). Bacha na zábavu jako jsou bazény a veřejná koupaliště, ty musíš alespoň na 2 měsíce vynechat. 

6) Výměna šperku u piercera/ky

Na výměnu piercingu jděte vždy za piercerem/kou (při aplikaci vám doporučí za jak dlouho, podle druhu piercingu). Piercing byste si nikdy neměli měnit sami, pokud si nejste opravdu jistí, že je místo vpichu zahojené!

Každý piercing vyžaduje individuální péči, doba hojení se může lišit v závislosti na umístění a typu piercingu, víme, že se těšíte na výsledek, ale buďte trpěliví a dodržujte doporučení a rady poskytnuté odborníkem.