Filmy, ve kterých tetování hraje důležitou roli

20.02.2023

Jsi stejný milovník tetování jako my? Tak to pro tebe mám 5 filmových trháků, ve kterých hraje důležitou roli právě tetování! 

Červený drak (2002)

Jde o detektivní thriller ze světa Hannibala Lectera, ve kterém agent FBI pátrá po sériovém vrahu, který trpí utkvělou představou, že se proměňuje v "Červeného draka". Na tu počest si také nechá vytetovat dračí tetování přes téměř celou zadní část těla. 

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

V anglickém znění se film jmenuje: The Girl with the Dragon Tattoo (překl. Dívka s dračím tetováním). Tato dícka je Lisbeth Salanderová – ústřední postava ve filmu. Ve filmu není řečen jeho význam, ale z indicií se můžeme domnívat, že symbolizuje ji jako takovou. 

Memento (2000)

Příběh sleduje postavu trpící anterográdní anémií, což je neschopnost utváření si nových vzpomínek a vybavení si starých. Řešení hlavního hrdiny pro tento stav je vytetování si pokynů, podle kterých se má řídit. 

Apocalyptoc  (2006)

Mayský svět plný tetování a tělesných modifikací. Film se snaží co nejrealističtěji příběhově představit tuto civilizaci, do které neodmyslitelně patřilo i tetování.  

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Pixar pro svůj příběh vybral polynéskou kulturu a velmi vydařile ji zapasoval do pohádkového příběhu. Tā moko – polynéské tetování je ve filmu zobrazeno v celé svoji kráse a hlavně – jako naprosto přirozená věc! Nejvíce potetovanou postavou ve filmu je polobůh Maui, jehož celé tělo zdobí propracované motivy.